Alan Adı Kaydı

 Anasayfa / Hizmetlerimiz / Alan Adı Kaydı

Alan Adınızı Başkası Almadan Hemen Tescil Edin!

WWW.

Tescil etmek istediğiniz alan adlarını her satıra bir adet gelecek şekilde yazın ve Tescil Et butonuna basın.Transfer etmek istediğiniz alan adlarını her satıra bir adet gelecek şekilde yazın ve Transfer Et butonuna basın.Alan adı tescil fiyatları 7/24 kura göre güncellenmektedir. ICANN güvencesiyle en uygun fiyatlarla alan adı kaydını biz yapıyoruz.


Alan Adları Sık Sorulanlar

Alan Adı (Domain) Tescili nedir ?
Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için bir alan adını tescil ettirmeniz gerekmektedir. Tescil işlemi marka tescili hizmeti gibi düşünülebilir. Tescil hizmeti satın almış olduğunuz alan adının satın aldığınız süre boyunca adınıza kaydedilmesini ve başka bir kişi tarafından satın alınamamasını sağlamaktadır.
Alan adı transferi nedir?
Alan adı transferi bir başka tescil firmasındaki alan adı tescil servisinin bir diğer firmaya aktarılması işlemidir. Transfer işlemi gerçekleştikten sonra alan adınızın yönetimini artık yeni tescil sağlayıcınız ile gerçekleştirebilirsiniz.
Whois Bilgilerimi gizleyebilir miyim?
Whois bilgileri varsayılan ayar olarak anonim erişime açık durumdadır.Dilerseniz alan adınız sorgulandığında kimlik bilgilerinizi gizleyebilirsiniz.
Ücretsiz Alan adı kilidi servisi sağlıyor musunuz?
Evet bu servis ücretsiz olarak sağlanmaktadır.
Name Server bilgilerimi değiştirebiliyor muyum?
Evet, alan adınıza ait Name Server bilgilerini hosting sağlayıcınızın Name serverları ile değiştirebilirsiniz.
Hangi alan adı uzantısını seçmeliyim.... com net org?
Dünyada kullanımı en yaygın olan alan adı (domain name) uzantıları sırası ile com net ve org olarak sıralanabilir. Ancak tescil ettirmek istediğiniz alan adı için sadece .com uzantısı tescil ettirmeniz ileride markanı veya web siteniz için sakıncalı bir durum oluşturabilir. Bir başkası sizin tescil ettirmediğiniz isimleri tescil ettirip kullanabilir, bu kasıtlı bir durum olmasa dahi markanız açısından rahatsızlık verici olabilir. Bu duruma bir örnek vermek gerekirse , sadece leventticaret.com adresini tescil ettirdiğinizde, bir başkası leventticaret.net, bir diğer kullanıcı ise leventticaret.info adreslerini tescil ettirebilir ve aktif olarak kullanabilir. Özellikle com net org ..vb gibi gTLD ler ilk gelen alır prensibi ile tescil edildiğinden. Bu alan adları üzerinde artık hiçbir hak iddia etmeniz mümkün olmayacaktır. Dolayısı ile bir alan adı tescil ettirirken eğer müsait ise firmaniz.com firmaniz.net firmaniz.org firmaniz.info gibi yaygın kullanılan bütün uzantıları bir grup olarak birlikte tescil ettirmeniz tavsiye edilir. ".com" uzantısının müsait olmadığı durumlarda com.tr info.tr biz.tr gibi alternatifleri de birlikte tescil ettirebilirsiniz.
Alan adımı değiştirebilir miyim ?
Alan adı kayıt prosedürü ICANN tarafından belirlenmektedir. Bu prosedüre göre alan adı kayıtçıları kaydedilen alan adlarını değiştiremezler. Bu nedenle alan adı kayıt işlemleri geriye döndürülemeyen işlemlerdendir. Kaydedilen alan adında veya uzantısında her hangi bir değişiklik yapılamaz. Sadece sistemden devredışı bırakılabilir. Eğer alan adınızı değiştirmek istiyorsanız yeni bir sipariş vermeniz gerekmektedir.
ICANN Nedir ?
İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) uluslararası düzeyde organize olmuş, İnternet Protokolü (IP) adresi alanı tahsisi, protokol tanıtıcı ataması, genel (gTLD) ve ülke kodu (ccTLD) Üst Düzey Alan ismi sistemi yönetimi ve kök sunucu sistemi yönetimi işlevlerinden sorumlu kâr amacı gütmeyen bir kurumdur. Bu servisler ilk olarak ABD hükümeti ile yapılan sözleşme gereği İnternet Tahsisli Sayılar Otoritesi (IANA) ve diğer kurumlar tarafından gerçekleştiriliyordu. Günümüzde IANA'nın işlevini ICANN gerçekleştirmektedir. Özel-kamuya açık bir ortaklık olarak ICANN İnternetin çalışma kararlılığının korunması, rekabetin desteklenmesi, küresel İnternet topluluklarının daha geniş bir katılımla temsilinin sağlanması ve tabandan gelen, uzlaşma temelli süreçlerle görevine uygun politikaların geliştirilmesi için çalışmaktadır.
ICANN ın alan adı tescilindeki rolü nedir?
ICANN, tüm İnternet kullanıcılarının geçerli adresler bulabilmelerini sağlamak üzere evrensel çözülebilirlikten emin olunması için DNS'in teknik unsurlarının yönetiminin koordinasyonundan sorumludur. Bunu İnternet'teki işlemlerde kullanılan eşsiz teknik tanıtıcıların dağıtımını ve Üst Düzey Alan İsimlerinin (.com, .info v.s.) kullanılma yetkilerinin dağıtılmasını gözlemleyerek yapar. Mali işlemler, İnternet içeriğinin kontrolü, istenmeyen ticari e-postaları (spam) ve veri korumasıyla ilgili kurallar gibi İnternet kullanıcılarını ilgilendiren diğer sorunlar, ICANN'in teknik koordinasyon görevinin dışında kalmaktadır.
Alan adımı neden Sizden tescil ettirmeliyim?
Biz en kaliteli alan adı yönetim arayüzü ile size ücretsiz olarak dünya standartlarında, DNS Yönetimi (MX, CNAME , A ...vb), Name Server Yönetimi, URL Yönlendirme, Whois bilgilerini düzenleme/gizleme, Alan adı kilitleme, Name Server oluşturma servislerini sağlamaktayız. - ICANN Accredited Registrar çözüm ortaklarımız ile (ICANN üyesi Alan adı yazman Servisi) bizim sizin adınıza tescil edeceğimiz bütün alan adları ICANN teminatı altındadır. Bu durum tescil ettirdiğiniz alan adı üzerindeki özlük ve yönetim haklarınızı teminat altına alır.
Alan Adımı Size transfer ettirebilmek için ne yapmalıyım?
Öncelikle mevcut tescil firmanızdan transfer şifresini edinmelisiniz, transferi başlatabilmeniz için bu şifre zorunludur. Şifreyi bilmiyorsanız transfer işlemini başlatamanız mümkün olmayacaktır. Bir diğer önemli nokta ise transfer etmek istediğiniz alan adı üzerinde hiçbir kilit uygulanmamış olmasıdır, alan adının durumu Active veya OK statüsünde olmalı, transfer işlemlerine açık olmalıdır.Bununla birlikte bir alan adın tescil veya yenileme işleminden itibaren 60 gün boyunca transfer işlemine kapalıdır. Alan adınızı bu koşulları sağlıyorsa transfer başlatabilirsiniz.
Alan Adı Tescilini Sizden, Hosting Hizmetini Başka Firmadan Alabilir miyim?
Evet, alan adı tescilinizi bizden hosting hizmetini başka bir firmadan alabilirsiniz.
Alan Adını Sizden Tescil Ettirip, Daha Sonra Başka Firmaya Transfer Ettirebilir miyim?
Evet, alan adınızı bize tescil ettirip, daha sonra istediğiniz firmaya transfer ettirebilirsiniz.
Alan adımın tescil süresinin bitimine yakın bilgilendirme gönderiyor musunuz?
Alan adınızın tescil süresinin bitimine 40 30 20 ve 10 gün kala eposta ve SMS ile uyarı mesajları alacaksınız.
Alan Adımın DNS adreslerini sunucularınıza yönlendirdim. Ne zaman aktif olur?
Alan adınızın DNS adreslerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde Net Ticaret'ten satın aldığınız hosting hesabınızın sunucusuna yönlendirdiyseniz bu yönlendirmenin aktif olma süresi 2 ila 24 saat aralığında değişkenlik göstermektedir.
Alan adıma ait Özel Name Server oluşturabilir miyim?
Evet kendi alan adınız için ücretsiz olarak Name Server oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz Name Serverların IP bilgilerinini değiştirebilir, Name Server'larınızı silebilirsiniz.
EPP Kodu nedir ve nereden bulabilirim? (Domain Transferi)
EPP Kodu yayın olarak alan adı transferlerinde kullanılan güvenlik kodudur. Domaini bir şirketten başka bir şirkete transfer edeceğiniz zaman. Eski şirketten bu kodu temin etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde domaini hiç bir yere transfer etme şansınız yok. Alan adı transferi için ilave bir ücret ödeniyor mu? Hayır transfer için ilave bir ücret tahsil edilmez, ancak transfer esnasında alan adı için ilave 1 yıl yenileme işlemi gerçekleşir yani alan adının tescil süresinin bitiş tarihi 1 yıl daha uzatılımış olur, dolayısı ile transfer işlemi esnasında 1 yıl yenileme bedeli tahsil edilir. Başka bir ücret tahsil edilmez.
Alan adı kontrol paneli sağlıyor musunuz?
Evet, yönetim sistemimizi kullanarak alan adınız ile ilgili bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Alan adı tescilini yenilemezsem ne olur?
Alan adınızın tescil süresinin bittiği tarihten itibaren en geç 30 gün içinde yenilemelisiniz. Aksi taktirde alan adı üzerindeki hakkınız düşer ve alan adınız 3. kişiler tarafından tescil edilebilir.
com.tr uzantılı alan adı tescil etmek için hangi evraklar gerekiyor?
info.tr, biz.tr, tv.tr, web.tr ve gen.tr dışındaki, diğer .tr uzantılı alan adları için resmi evrak ibraz etme zorunluluğu vardır. Gerekli evraklar NIC.TR tarafından ilan edilmiştir. Lütfen "TR Alan Adı Tescili" sayfasından gerekli evrakları inceleyiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibat kurunuz.
com.tr uzantılı alan adları için tescil işlemleri ne kadar sürüyor?
COM.TR uzantılı alan adlarının tescil işlemleri 2-3 iş günü sürebilmektedir. Bu süreç sizin tescil işlemi için gerekli evrakları zamanında ilettiğiniz düşünülerek öngörülmüştür.
EPP Kodu nedir ve nereden bulabilirim? (Domain Transferi)
EPP Kodu yayın olarak alan adı transferlerinde kullanılan güvenlik kodudur. Domaini bir şirketten başka bir şirkete transfer edeceğiniz zaman. Eski şirketten bu kodu temin etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde domaini hiç bir yere transfer etme şansınız yok. Alan adı transferi için ilave bir ücret ödeniyor mu? Hayır transfer için ilave bir ücret tahsil edilmez, ancak transfer esnasında alan adı için ilave 1 yıl yenileme işlemi gerçekleşir yani alan adının tescil süresinin bitiş tarihi 1 yıl daha uzatılımış olur, dolayısı ile transfer işlemi esnasında 1 yıl yenileme bedeli tahsil edilir. Başka bir ücret tahsil edilmez.
  • verisign
  • resellerclub
  • hp
  • intel
  • cpanel hosting
  • paypal
  • visa
  • mastercard

Her zaman daha iyi bir hizmet deneyimi sunmak için çalışıyoruz. Çünkü Sizi ve İşinizi Önemsiyoruz!