SSL Sertifikası

 Anasayfa / Hizmetlerimiz / SSL Sertifikası

SSL Sertifikası ile Web Sitenizi Koruyun!

Hızlı, Güvenli ve Hesaplı Koruma Düşük Maliyet, Yüksek Güvence! Instant SSL Güvencesiyle Yüksek Koruma VeriSign Güvencesiyle Yüksek Koruma
Belge Gerektirmez
Hemen Teslim
Belge Gerektirmez
Hemen Teslim
Belge Gerektirmez
Hemen Teslim
Belge Gerektirmez
Hemen Teslim
128 / 256 Bit Şifreleme 128 / 256 Bit Şifreleme 128 / 256 Bit Şifreleme 128 / 256 Bit Şifreleme
Yeniden Oluşturma Sigortası Yeniden Oluşturma Sigortası Yeniden Oluşturma Sigortası Yeniden Oluşturma Sigortası
%99 Tarayıcı Uyumluluğu %99 Tarayıcı Uyumluluğu %99 Tarayıcı Uyumluluğu %99 Tarayıcı Uyumluluğu
10.000$ Garanti Bedeli 100.000$ Garanti Bedeli En az 10.000$ Garanti Bedeli 100.000$ Garanti Bedeli
Yıllık Sadece
49.95 TL
Yıllık Sadece
149.95 TL
Yıllık Sadece
49.95 TL
Yıllık Sadece
465.00 TL
Satın Al Satın Al Satın Al Satın Al

SSL Sertifikaları Sık Sorulanlar

Bankam sizden aldığım SSL sertifikasını kabul eder mi?
Evet, sağladığımız SSL sertifikaları bütün bankalarla uyumludur. Ancak İşbank veya Akbank altyapısı kullanıyorsanız QuickSSL Premium tercih etmenizi öneririz. Bu bankalar onaylı site mührü denetimi yapmaktadırlar.
SSL sertifikası fiyatları nasıl bu kadar değişken olabiliyor?

Sertifika sağlayıcılığı esasen bir noterlik hizmetidir. Alan adınıza ait kamusal anahtarın (CSR) dijital olarak imzalanması işlemidir. Bir çok sertifika sağlayıcısı bu imzalama işlemi için değişik ücretler talep etmektedir. Bu bir pazarlama ve marka stratejisidir. Bir sertifika sağlayıcısı diğerine göre daha üstün veya güvenli değildir.


CSR İmzalama işlemi, bütün sertifika sağlayıcılar tarafından RSA imzalama algoritması kullanılarak yapılır, bu imzalama işlemi RSA tarafından kriptografik standartlara bağlanmıştır. (PKCS - Public Key Cryptography Standart) ve bütün işlemler bu standartlara uygun olarak sağlanır. Sertifika Sağlayıcısına gönderilen CSR kodu , sertifika sağlayıcısının özel anahtarı ile imzalanır, imzalanan CSR kodu artık ; "SSL Sertifikası" adını alır.


RSA Patent ve telif hakları nedeni ile, birinci kuşak sertifika sağlayıcılarının PKI yönetim maliyetleri çok yüksek olduğundan 2000 yılından önce endüstride var olan Verisign , Thawte gibi sağlayıcılar yüksek ücretlerle sertifika sağladılar. Birinci kuşak sertifika sağlayıcıları hala yüksek ücretlerle sertifika sağlamaya devam etmektedirler. 2000 yılı sonunda RSA patent ve telif haklarının sona ermesi ve ikinci jenerasyon sertifika sağlayıcıların sektöre girmesi ile birlikte düşük maliyetli sertifika ürünleride piyasada yer bulmaya başladılar.


SSL Sertifikalarında olduğu gibi Net Ticaret alan adı tescil hizmetini de dünya standartlarının oldukça üstünde sunmaktadır. Örneğin Verisign hala com , net , org uzantılı alan adlarının tescil servisi için yıllık 20-25 USD ücret almaktadır, buna karşılık Net Ticaret tamamen aynı olan tescil servisini 10-15 USD karşılığında kullanıcılarına sağlamaktadır. Sonuç olarak sağlanan servis ve kalite aynıdır.

Plesk, Enzim gibi paneller üzerinden kurulum yapılabiliyor mu?

Evet, satın aldığınız SSL sertifikası istediğiniz panele kurulabilir.

Ben zaten bir SSL sertifikası kullanıyorum, bunu başka bir marka SSL sertifikasına geçirebilirmiyim?

Evet, yenileme süreniz geldiğinde, mevcut sertikanızı iptal edip yeni SSL sertifikanızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu SSL sertifikalarını hangi firmalar kullanıyor?

Sağladığımız SSL Sertifikaları Ziraat Bankası, TEB, ING Bank, Şeker Sigorta gibi finans kuruluşları, THY , Escort , Sanko gibi büyük mükellefler, binlerce KOBİ ve online mağaza tarafından kullanılmaktadır.

Sertifika kurulumu esnasında herşeyi yanlışlıkla sildim... ne yapacağım?

RapidSSL kurulum hatalarına karşı ilk 5 gün sigortalıdır, ilk 5 gün içinde yeni bir sertifika talep edebilirsiniz. Kullanıcıya Rapid SSL sertifikası sağlandıktan sonra başlayan ve 5 gün devam eden süreçten sonra yeni sertifika talepleri ve değişikliklerin gerçekleştirilmesi teknik olarak mümkün değildir. QuickSSL Premium sertifika ömrü boyunca sigortalıdır. Dilediğiniz zaman istediğiniz kadar yeni sertifika üretebilirsiniz.

SSL Sertifikam ne kadar zamanda tarafıma gönderilir?

Belge gerektirmeyen SSL sertifikaları için tarafınıza gönderilen mesajı onaylamanızın ardından işlemler yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Belge gerektiren sertifika ürünleri için bu süreç 2-7 gün kadar sürebilmektedir.

Sertifika kurulumu için nasıl destek alabilirim ?

Net limitsiz sunucularında hosting veya VPS servisi bulunan kullanıcıların sertifika kurulum işlemi tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. Bu işlem için kullanıcıların müşteri paneli üzerinden destek talebi oluşturmaları yeterlidir.


Hosting veya barındırma hizmeti Net Ticaret sunucularında bulunmayan kullanıcılar, kurulum işlemi için sunucu admin (yönetici) kullanıcı bilgilerini tarafımıza bildirmek durumundadır. Aksi taktirde kurulum desteği sağlamamız mümkün değildir.

Sigorta Nedir?

Sertifika Dijital kimliğinizi belgeler, bu kimlik bir şekilde 3. kişiler tarafından usülsüz kullanıldığı taktirde (Çalıntı halleri ...vb) belirtilen ücrete kadar sigortalıdır. Ancak bu durumun oluşabilmesi için özel anahtarınızın ve sertifikanızın başkaları tarafından ele geçirilmesi gerekmektedir. Bu tip bir durumun oluşması normal şartlar altında mümkün değildir.

Hosting hizmetini sizden almıyorum SSL için nasıl bir altyapıya ihtiyacım var?

Servis sağlayıcınız web siteniz için web sunucusu üzerinde SSL desteği sağlamalı ve sizin web siteniz için özel bir IP adresi tahsis etmelidir, gerekli altyapı için mevcut servis sağlayıcınızdan destek almalısınız.

Hosting hizmetini sizden alırsam neler yapmam gerekiyor?

Hosting hizmetini firmamızdan aldığınız taktirde, hiç bir işlem yapmanıza gerek yoktur. SSL sertifikanız tarafımızca oluşturulur ve kurulur. Kullanıma hazır halde hizmetinize sunulur.

SSL Sertifikası almak istiyorum, hosting hizmetini sizden mi almalıyım?

Hayır, mevcut servis sağlayıcınızda bulunan hesabınız için SSL Sertifikasını Net Ticaret'ten temin edebilirsiniz.

Yeşil adres çubuğu için hangi sertifikayı almalıyım?

Yeşil adres çubuğu sadece EV ibareli sertifikalarda sağlanmaktadır. Yeşil adres çubuğu (EV SSL) sadece IE 7, FireFox 3, Opera 9.5, Safari 3.2, Google Chrome 1.0 ve üzeri tarayıcılarında desteklenmektedir. Extended Validation (EV) sertifikaları GeoTrust, Thawte ve Comodo markalarında mevcuttur. EV Sertifika alınabilmesi için kuruluşun en az 2 yıldır faaliyette olduğunu gösterir resmi belge sağlaması zorunludur.

  • verisign
  • resellerclub
  • hp
  • intel
  • cpanel hosting
  • paypal
  • visa
  • mastercard

Her zaman daha iyi bir hizmet deneyimi sunmak için çalışıyoruz. Çünkü Sizi ve İşinizi Önemsiyoruz!